Ogłoszenia duszpasterskieTRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24 marca 2019

 1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana
 2. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję.
 3. We wtorek bierzmowanie w naszej parafii o godzinie 17.00. Sakramentu udzieli Ks. Biskup Damian Muskus wikariusz generalny.
  W poniedziałek spowiedź przed bierzmowaniem od godziny 16.00.
 4. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek;
 5. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście:
  - Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 15.00;
  - Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o 16.30, dla młodzieży i starszych o 19.00;
  Za te nabożeństwa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne ich odprawienie.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 17.00.
 7. Dzisiaj jak również i w szóstą niedzielę wielkiego postu składka na Gorzkich Żalach przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 8. Spotkania grup przy Parafii:

  - wtorek - godz. 16.00 - chórek dziecięcy " BOŻE NUTKI";

  - czwartek - godz. 16.00 - LEKTORZY.
 9. Grób Pański, ciemnicę i przygotowanie kościoła na święta wielkanocne w tym roku powierzamy mieszkańcom roli: OLEKSOWA ZA WODĄ;
 10. Ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła składają Rodzice, Młodzież idąca do bierzmowania.
 11. Ogłaszamy konkurs w Parafii na najpiękniejszą "PALMĘ WIELKANOCĄ", który odbędzie się w niedzielę palmową po sumie o godzinie 11.30.
 12. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się od 7.04. do 10.04 2019 Nauki wygłosi dla nas O. Mariusz SIMONICZ Redemptorysta. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 13. W przyszłą niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni.