Ogłoszenia duszpasterskieSZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 maja 2019

 1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.
 2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godz.17.30, a w niedziele o godz. 15.30.
 3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz.17.30.
 4. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.
 5. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu o stałych godzinach.
 7. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.
 8. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 9. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 17.30.
 10. W czwartek 20 .VI. będziemy obchodzić Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze święte zostaną odprawione o godz. 07.00; 09.00 i 11.00, a na Polanach o godzinie 16.00. Po Eucharystii o godzinie 11.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej Parafii:
  - I ołtarz - u P. Szczyburów przygotowuje - rola CADYNIA GÓRNA;
  - II ołtarz przy figurze Serca Pana Jezusa - MIROCHOWA;
  - III ołtarz - u Państwa Morawskich przygotowuje rola - CADYNIA DOLNA;
  - IV ołtarz u Państwa Romana i Marty Świerkosz - przygotowuje rola - GÓRKI;
 11. Ofiarę na sprzątanie kościoła składają mieszkańcy z roli MAJCHRZAKOWA;
 12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
  • 31 V – święto Nawiedzenia NMP,
  • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.