Ogłoszenia duszpasterskieDWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 października 2018

 1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem.
 2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
 4. Modlitwa różańcowa w naszym kościele codziennie o 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie dzieci, młodzieży i dorosłych. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.
 5. Spotkania grup w parafii:
  - wtorek - godzina 16.00 - chórek dziecięcy "Boże Nutki".

  - środa - godzina 17.00 - kandydaci ministrantów

  - czwartek godzina 17.00 ministranci starsi i lektorzy;

  - piątek - godzina 17.00 - scholka parafialna;
 6. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia. Po Mszy św. zapraszam na plebanię Naszą Służbę zdrowia.
 7. W przyszłą niedzielę jako III danego miesiąca odbędzie się składka do kopert na utrzymanie Parafii. Rad Parafialną proszę o pomoc w tej zbiórce, a wszystkim darczyńcom składam serdeczne Bóg zapałać.
 8. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć Redakcję "Gościa Niedzielnego" i "Małego Gościa " z Katowic. Odbędzie się też kiermasz.
 9. Jak co roku w październiku ogłaszamy wielki i wyjątkowy konkurs "RÓŻANIEC Z BELE CZEGO". Zapraszamy dzieci do udziału w tym konkursie. Ważna informacja : jeden różaniec - jedno dziecko.
 10. Wypominki Roczne i Jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 11. Ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła składają mieszkańcy z roli MAJCHRZAKOWA.
 12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.
 13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
  • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
  • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.