Ogłoszenia duszpasterskieSZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 lipca 2024

 1. Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć. Może warto w ten sposób wykorzystać trwający okres wakacji.
 2. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.
 3. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy i ich użytkowników z racji na przypadającego 25 lipca Świętego Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Również w przyszłą niedzielę po raz czwarty będziemy przeżywać Światowy Dzień Dazatków i Osób starszych.
 5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.18.00.
 6. W poniedziałek zapraszamy wszystkich czcicieli św. Rity na nabożeństwo o godzinie 17.30 z ucałowaniem Jej Relikwii.
 7. Kościół na odpust i dożynki przygotowuje rola SALOWA GÓRNA i DOLNA.
 8. Niech Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Joanna KOSEK . Pamiętajmy o Niej w modlitwach oraz o Jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
 10. Ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła składają mieszkańcy z roli: BORY koło DROGI cz. II.

 11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  W poniedziałek, 22 lipca – św. Maria Magdalena, Apostołka Apostołów, która zatrwożonym uczniom jako pierwsza przyniosła radosną nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa.

  We wtorek, 23 lipca – św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, zakonnica i mistyczka, której mistyczne spotkania z Jezusem stanowią do dzisiaj inspirację dla chrześcijan.

  W środę, 24 lipca – św. Kinga, księżna i fundatorka klasztoru klarysek w Sączu, która została zapamiętana jako pani pobożna, miłosierna i czuła na ludzką niedolę.

  W czwartek, 25 lipca – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską.

  Również w czwartek, 25 lipca – św. Krzysztof, którego imię znaczy „niosący Chrystusa” i który patronuje kierowcom oraz podróżującym.

  W piątek, 26 lipca – św. św. Anna i Joachim, rodzice Najświętszej Maryi Panny i dziadkowie Pana Jezusa.