Ogłoszenia duszpasterskieJEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 czerwca 2024

 1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.
 2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 17.30, a w niedzielę o 15.30.
 3. W niedzielę 23.06.2024r. przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
 4. W sobotę 22.06.2024r. zapraszamy wszystkich czcicieli Św. RITY na nabożeństwo o godzinie 17.00 z ucałowaniem Jej Relikwii.
 5. Ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła składają mieszkańcy z roli: GRZECHYNKOWA.
 6. Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.
 7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 8. W niedzielę 30 czerwca na Polanach w kaplicy o godzinie 10.15 odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mszę Świętą odpustową odprawi Ks. Kazimierz ZARĘBA.
 9. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Józef GIGOŃ; Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o Jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.