Ogłoszenia duszpasterskieZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 19 maja 2024

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
 2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
 3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 20 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.
 4. W czwartek przypada obchodzone od 11 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz. 17.30, a w niedzielę o 15.30. Wieczorem spotykajmy się przy kapliczkach.
 6. W niedzielę 26.05.2024r. zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
 7. Biały tydzień codziennie o godzinie 17.30 nabożeństwo majowe i msza Święta dla dzieci I Komunijnych.
 8. Rocznica I Komunii Św. klasy IV w przyszłą niedzielę o godzinie 11.30. Spowiedź dzieci i rodziców o godzinie 17.00. Kościół przygotowują na te uroczystość rodzice dzieci klas IV, obchodzących rocznicę. Próba dzieci będzie w środę o godzinie 16.30. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 9. W Środę 22 maja zapraszamy na nabożeństwo do Św. RITY o godzinie 17.00.
 10. BOŻE CIAŁO 2024 rok

  Pójdziemy drogą na cmentarz i z powrotem;

  I OŁTARZ ( PRZY PLEBANII)
  Osiedle : DZIAŁ;

  II OŁTARZ ( BRAMA PRZY CMENTARZU – GÓRA)
  Osiedle: GUZIKOWA;

  III OŁTARZ (BRAMA PRZY CMENTARZU – DÓŁ)
  Osiedle: GASKOWA;

  IV OŁTARZ ( PRZY DOMU PAŃSTWA JADWIGI I PIOTRA GRZECHYNKÓW)

  Osiedle: Oleksowa za wodą;