Ogłoszenia duszpasterskieSZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 21 maja 2017

 1. Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.
 2. We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.
 3. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.
 4. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. o 17.30 ( w niedziele o godzinie 15.30). Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

 5. W poniedziałek 22 maja 2017 wspomnienie Św. Rity - zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Biały tydzień. Codziennie od poniedziałku do soboty: 17.30 Nabożeństwo do Matki Bożej, a potem Msza święta z komunią.

 7. W sobotę 27 maja 2017 o godzinie 9.00 święcenia prezbiteratu w Katedrze Wawelskiej. Święcenia otrzyma nasz rodak Dk. Michał Mroszczak. W niedzielę 28 maja 2017 o godzinie 11.30odprawi swoja pierwszą Mszę świętą w naszej Parafii, na którą bardzo serdecznie zapraszamy by otrzymać specjalne błogosławieństwo przypisane na tę Uroczystość.
  Bardzo prosimy o przystrojenie trasy przemarszu Księdza Prymicjanta z domu do Kościoła, po obu stronach drogi. Zapraszamy Dzieci I Komunijne, Rocznicowe do wieńca, który będzie niesiony przy Księdzu.
 8. Ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła składają mieszkańcy z Roli Mirochowa.
 9. Pragniemy poinformować, że ołtarze na Boże Ciało, będą w następujących miejscach:

  OŁTARZ I - u Pana Sołtysa - przygotowuje Rola Huta i Frydle;

  OŁTARZ II - u Pana Surmiaka - przygotowuje Rola: Salowa Górna;

  OŁTARZ III - u Państwa Marek - przygotowuje Rola: Salowa Dolna;

  OŁTARZ IV - u Państwa Malinowskich - przygotowują Rola: Stasikowa;
 10. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
 11. Spotkanie grup w nadchodzącym tygodniu:
  - dla ministrantów, lektorów - wtorek o godzinie 16.30;
  - schola w piątek o godzinie 16.00. Zapraszamy.
 12. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

 13. Trwają zapisy na Pielgrzymkę do Lourdes w dniach od 15 lipca do 23 lipca 2017. Zapisy u Księdza Piotra.
 14. Zapraszamy do świetlicy Parafialnej we wtorek od godziny 15.00 do 17.00.
 15. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów, a co ważne dla nas, Polaków, założyciel Kolegium Polskiego w Rzymie (wspomnienie obowiązkowe).