Ogłoszenia duszpasterskieDWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 października 2017

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii.
 2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się do tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek widzimy, jak wielka przepaść rysuje się pomiędzy naszym codziennym życiem, nie wspominając już o ekonomii i polityce, a zawartą w Ewangelii dobrą nowiną. Pamiętamy, że naszym celem jest budowanie przyjaźni z Panem Bogiem i naszymi braćmi. Jako chrześcijanie nie możemy być niekonsekwentni, rozdwojeni. Może właśnie te trudne sprawy powinniśmy powierzyć Maryi i omodlić je na różańcu. Zapraszam do tej modlitwy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 15.30.
  Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.
 3. W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi. Zatem nieustannie powinniśmy kroczyć z Panem Jezusem, całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. W wielu kościołach w Polsce raz w tygodniu odbywają się specjalne nabożeństwa ku jego czci, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań. Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia.
 4. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.
 5. W zakrystii i w kancelarii Parafialnej przyjmujemy na wypominki jednorazowe i Roczne.
 6. Spotkania grup w Parafii:
  - Ministranci czwartek o godzinie - 17.00;
  - kandydaci w środę o godzinie - 17.00;
  - Lektorzy, Scholka w piątek o godzinie - 14.00.
 7. W przyszłą niedzielę nasza scholka będzie sprzedawać znicze.
 8. Ogłaszamy Wielki Konkurs na Różaniec z "BELE CZEGO". Zapraszam wszystkie dzieci do tego konkursu. Ważna uwaga - Jeden Różaniec jedno dziecko.
 9. Ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła składają mieszkańcy z roli: Chromowa i Kurdasowa.
 10. Zapraszamy wszystkich serdecznie na wspólny wyjazd do kina w Rabce na Film o świętym Maksymilianie Kolbe p.t. "Dwie Korony". Wyjazdz w dniu 23.10.2017 r. tj. poniedziałek o godzinie 16.30 z parkingu szkolnego. Koszt biletu + przejazd 27 złotych. Zapisy u Pani Marii Czarnej.