Ogłoszenia duszpasterskieJEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 czerwca 2017

 1. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację
  i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
 2. We wtorek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem, ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. Ten dzień ma upamiętnić ich odwagę i siłę, ich tęsknotę za rodzinną ziemią i za bliskimi. Również w naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.
 3. Procesja w Oktawie Bożego Ciała codziennie o godzinie 17.30.
 4. W czwartek ostatni dzień Oktawy po Mszy świętej błogosławieństwo dzieci i wianków.

 5. Również w czwartek o godzinie 17.00 Nabożeństwo do Świętej Rity.
 6. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. o 17.30 ( w niedziele o godzinie 15.30). Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Serca naszego Pana Jezusa Chrystusa.

 7. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.
  W piątek o godzinie 9.00 Msza święta dla Zespołu Szkół w Juszczynie na zakończenie roku szkolnego.
 8. W niedzielę 25 czerwca 2017 o godzinie 10.15 odpust Na Polanach w kaplicy. Sumę odpustową odprawi Ksiądz Józef Maciążka. A o godzinie 11.30 będzie odprawiona Msza święta w kościele Parafialnym za księdza Piotra
  w dniu Jego imienin: O błogosławieństwo i opiekę świętego Patrona.
 9. Spotkanie grup w nadchodzącym tygodniu:
  - dla ministrantów, lektorów - wtorek o godzinie 16.30;
  - schola w piątek o godzinie 16.00. Zapraszamy.
 10. Trwają zapisy na Pielgrzymkę do Lourdes w dniach od 15 lipca do 23 lipca 2017. Zapisy u Księdza Piotra.
 11. Zapraszamy do świetlicy Parafialnej we wtorek od godziny 15.00 do 17.00.
 12. W niedziele 25 czerwca 2017 odbędzie się ciastkowy kiermasz misyjny. Celem kiermaszu jest wsparcie dzieci w Peru.

 13. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.
 14. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
 15. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga.
 16. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.