Ogłoszenia duszpasterskieTRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 listopada 2017

 1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca.
 2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Pamiętajmy w modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.
 3. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.
 4. Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. W tych dniach codziennie o godz. 16.45 modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas tak zwanych wypominków.
 5. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego przed Adwentem. Zapraszam małżeństwa obchodzące w tym roku jubileusze 25 i 50 lecia na Mszą świętą o godzinie 11.30, podczas której będziemy dziękować i prosić o dalsze łaski dla nich.
  Msze świętą odprawi ks. Włodzimierz Machura proboszcz z Czeladzi, który obchodzi 25 lecie kapłaństwa. A Jego "korzenie" są związane z Juszczynem.
 6. Jutro 20 listopada o godzinie 17.00 zapraszam dzieci i Rodziców na Mszę świętą i błogosławieństwo "Abrahamowe".
 7. Spotkania grup w Parafii:
  - kandydaci w środę o godzinie - 16.45;
  - Ministranci czwartek o godzinie - 16.15;
  - Scholka w piątek o godzinie - 16.00.
 8. W środę 22 listopada 2017 o godzinie 16.30 zapraszamy na nabożeństwo do Świętej RITY.
 9. Ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła składają mieszkańcy z roli: Mędralowa i Olszówkowa.
 10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski;
  • 22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, organistów,
  • 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy.